اخبار

شبكه‌های پویا و نهال برنامه‌های محيط‌زيستی می‌سازند

شبكه‌های پویا و نهال برنامه‌های محيط‌زيستی می‌سازند

در ديدار نورالله مرادی معاون آموزش و مشاركت‌های مردمی سازمان حفاظت محيط زيست و محمد صادق باطنی، مدير شبكه‌های پویا و نهال صدا و سیما، بر توليد و نشر برنامه‌های محيط‌زيست‌محور با هدف تربيت محيط زيستی كودكان تأكيد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محيط زيست، نورالله مرادی، معاون آموزش و مشاركت‌های مردمی در نشست مشترك با مديران شبكه اميد، ضمن تقدير از مسئولان اين شبكه بر لزوم توليد برنامه‌های محيط‌زيست‌محور براي نسل‌سازی تاکید کرد.
مرادی با اشاره به اينكه امروزه مهم‌ترين مخاطرات جهانی در كنار فضای مجازي و هوش مصنوعي، به مسايل محيط زيست اختصاص يافته، گفت: برای حل بحران‌های پيش رو نياز داريم تا علاوه بر حفظ محيط زيست، نسل آينده را با مخاطرات آشنا كنيم و برای حفاظت از محيط زيست آموزش دهيم.
وي با تقدير از راه‌اندازی پويش نويد و نورا توسط باشگاه نهال شبكه كودك، گفت: در اين پويش كه مسايل فرهنگي جامعه براي كودكان مطرح می‌شود، مي‌توان از ظرفيت فراوان سوژه‌های محيط‌زيستی استفاده كرد و قصه هاي جذاب و آموزنده‌ای را براي كودكان طراحي كرد.
مرادي با اعلام اينكه آموزش و پرورش در حوزه آموزش محيط زيست به كودكان و نوجوانان كم كاری كرده است، گفت: با وجود اينكه در دروس مقاطع مختلف مباحثی از محيط زيست مطرح شده و در پايه يازدهم هم كتاب انسان و محيط زيست تدريس می‌شود، اما عدم اختصاص دبيران تخصصي به اين مهم، باعث شده تا اهميتی به آن داده نشود و عملا در حد شعار باقی بماند.
معاون آموزش و مشاركت‌هاي مردمی سازمان حفاظت محيط زيست گفت: آمادگی داريم تا تيم كارشناسی، فضاهاي آموزشی - فرهنگي پارك طبيعت پرديسان و ديگر ظرفيت‌هاي در اختيار سازمان را براي توليد برنامه‌هاي محيط زيستي در حوزه كودك بسيج كنيم و اعتقاد داريم رسالت ما نسل‌سازی است.
مرادي با اشاره به اينكه محيط زيست بستری برای ايجاد حس وطن دوستی در بين جامعه است، بر لزوم ايجاد آشنايی هرچه بيشتر مردم با زيبايی‌های محيط زيست و فرهنگ حفاظت از آن تأكيد كرد.
در اين جلسه برنامه های شبكه كودك تشريح شد و محمد صادق باطني، مدير اين شبكه، اعلام آمادگی كرد تا با حمايت‌های سازمان حفاظت محيط زيست، ظرفيت‌های اين شبكه هرچه بيشتر در خدمت توليد برنامه‌های محيط‌زيستی قرار گيرد.
در پايان اين نشست محمدصادق باطني به عنوان سفير محيط زيست برگزيده شد و حمايل مخصوص سفير محيط‌زيست به وی اهدا شد.
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"