اخبار

معاون اول رئیس جمهور در دهمین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی گفت: موضوع استفاده از محصولات تراریخته، موضوعی با پشتوانه علمی است. اگرچه همواره در برابر استفاده از فناوری‌های جدید مقاومت‌هایی وجود دارد، اما هرگاه ابعاد علمی موضوعات در جامعه تبیین شود، استفاده از این دستاورد‌ها مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

1398/11/21 دوشنبه
ساخت بسته‌ بندی‌ های غذایی با استفاده از پلاستیک زیستی کیتوسان.

ساخت بسته‌ بندی‌ های غذایی با استفاده از پلاستیک زیستی کیتوسان

امروزه اغلب از مواد پلیمری غیرقابل تجزیه در صنایع مختلف به‌ویژه برای بسته‌بندی موادغذایی استفاده می‌شود. عدم زیست تخریب‌پذیری این پلیمرها سبب شده است تا محققان به دنبال راهکاری برای حل این مشکل باشند. از سه دهه گذشته کیتوسان به‌عنوان یک عامل عالی برای فیلم‌های بسته‌بندی مورد استفاده قرار گرفته است و در صنایع مختلفی مانند زیست‌پزشکی، مواد غذایی و صنایع شیمیایی و کشاورزی استفاده می‌شود. این پلیمر فعال زیستی طبیعی دارای یک فعالیت ضد میکروبی ذاتی است که باعث می‌شود در صنایع غذایی و بسته‌بندی کاربرد فراوانی داشته باشد.

1398/11/21 دوشنبه
شناسایی عوامل بیماریزای موثر در نابودی جنگل‌های بلوط ایران.

شناسایی عوامل بیماریزای موثر در نابودی جنگل‌های بلوط ایران

شناسایی عوامل جدید بیماری زای قارچی و باکتریایی موثر در پدیده زوال درختان بلوط و همچنین دستیابی به فرمولاسیونی کارآمد جهت تقویت سیستم ریشه و افزایش مقاومت نهال های بلوط در شرایط تنش خشک در راستای احیای بهینه جنگل های بلوط زاگرس از دست یافته های مهم این طرح تحقیقاتی است.

1398/11/15 سه‌شنبه
 نشست هم اندیشی الگوی دیدبانی توسعه پایدار استانی با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد..

نشست هم اندیشی الگوی دیدبانی توسعه پایدار استانی با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

این نشست که با دعوت از صاحبنظران و اساتید دانشگاه و با حضور معاون علمی و فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و آقای دکتر امیدی نیا معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در روز پنج شنبه تاریخ 5 دیماه 1398 در محل سالن باغستان قزوین برگزار شد، روند شاخص های کلان اقتصادی و عدلت، سرمایه اجتماعی و توسعه پایدار، آسیب شناسی برنامه های پیشین توسعه از منظر محیط زیست، روش های حکمرانی موثر و اهمیت حکمرانی موثر در توسعه پایدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1398/10/22 یکشنبه
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها